En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Birth of a Beauty Konusu

Birth of a Beauty Konusu

Merve Merve -
1186 0
Birth of a Beauty

2014 yılında çekilmiş 21 bölümlük Güney Kore dizisidir. Başrollerinde Han Ye Seul ve Joo Sang Wook yer almaktadır. Birth of a Beauty en iyi Kore dizi listelerinde adını yazdırmayı başarmıştır. Ayrıca en iyi 10 yıldız ödülü, Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü, Joo Sang Wook ile Han Ye Seul en iyi çift ödülü” dallarında bu ödüllere layık görülmüştür.

Sa Geum Ra evli bir kadındır ve kocasına deliler gibi aşıktır. Kocası için her şeyi yapan ve yapacak olan, onu görmediği zamanlarda bile hep onu düşünen ve hep sadık kalan bir kadındır. Son derece iyi niyetli ana karakterimiz hak etmediği bazı şeyler yaşamıştır.

Birth of a Beauty
Birth of a Beauty

Birth of a Beauty Oyuncuları

Sa Geum Ra çirkin ve şişman bir kadındır. Kocası aslında onun parası için evlenmiştir. Sa Geum Ra kocasının ailesi ile yaşamaktadır. Kocasının ailesi de aslında onu sevmiyor sadece ayak işleri için kullanıyorlardı. Kocası şehir dışındadır. Bir gün kocasının onu aldattığını öğrenir ve inanılmaz üzülür.

Lee Kang Joon( Jung Gyu Woon) evet dizimiz kötü karakteri tam olarak bu adam Sa Geum Ra’nın kocasıdır. Bir insanın kötü olma sınırının en üst seviyelerinde olan bir karakterdir. Sa Geum Ra’dan zerre hoşlanmamaktır. Onu Chae Yeon (Wang Ji Hye) ‘a ile aldatmaktadır. Aldattığı kadında en az kendisi kadar çıkarcı ve kötü bir karakterdi. Sa Geum Ra güzel kadın Sara’ya dönüştükten sonra ona yaklaşımlarında da göreceksiniz ki kötülük konusunda zirvelere ulaştı.

Birth of a Beauty-1
Birth of a Beauty

Han Tae Tee (Joo Sang Wook): Mükemmel adam Han Tae Tee dizideki en sevdiğim karakter. Çok yakışıklı ve harika gülümsemesi olan adam. Zengin bir adamdır ünlü bir şirketin mirasçısıdır. Küçükken yaşadığı bir olay sonucu ‘Kırık Kalp Sendromu’ olan Han Tae Tee, ailesinden ve insanlardan uzak bir hayat tercih etmiştir.

Sa Geum Ra ondan kendisini güzel bir kadın yapmasını ister onun ısrarlarına dayanamayıp onu güzeller güzeli ”Sara”ya dönüştürür. Ve daha çok onun güzel kalbini gördükten sonra Sara’dan hoşlanmaya başlar. Han Tae Tee’nin oyunculuğu bana çok geçti sevdiğim desteklediğim bir karakter oldu.

Birth of a Beauty-2
Birth of a Beauty

Evet olayları kısaca şöyle özetleyebilirim. Sa Geum Ra kocasının kendisini aldattığını ve kocasının ailesinin bu bilmesine rağmen kendisine söylememeleri üzerine çok üzülür. Bir gün Sa Geum Ra evde yokken aldatıldığı kadını eve aldıklarını görünce iyice psikolojisi bozulur. Onun üzerine evden uzaklaştığı sırada arabayla giderken bir kaza geçirir. Arabası denizde bulunur ve herkes Sa Geum Ra’yı öldü sanır. Bunun üzerine Sa Geum Ra kendisini aldatan kocasından ve kendisini üzen insanlardan intikam almak için Ha Tae Tae’den kendisini güzelleştirmesi için yardım ister. Başlangıçta ona yardım etmek istemez fakat kocasının aldattığı kişinin Chae Yeon olduğunu öğrendikten sonra yardım etmeye karar verir. Chae Yeon’u Lee Kang Joon‘a kaptırmak istemez.

Geçirdiği ameliyatlar sonucu güzeller güzeli Sara’ya dönüşen kızımız artık o aptal gelin değildir. Kocasını ve ailesini parmağında oynatmaya başlar. Dizide Ha Tae Tae’nin Sara’ya aşık olma sürecini izlemek keyifliydi.

Dizinin kötülerinden biri olan Gyo Chae Yeon İlk başta Sa Geum Ra’nın kocasını elinden aldı. Kang Joon ile evlendikten sonra da birlikte büyüdüğü Ha Tae Tae’ye göz dikti. Baktı ki Sara’ya kaptırmış bu sefer de Ha Tae Tae’yi Sara’nın elinden almaya çalıştı. Ha Tae Tee’yi kandırması kolay olmadı.

Birth of a Beauty Dizi Yorumu

Dizi kesinlikle izlenmeye değer Kore dizilerinden biri, dizinin başında Sa Geum Ra’ya fazlasıyla üzülsek de dizinin ilerleyen bölümlerinde o intikam alırken kendiniz alıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Sa Geum Ra’yı oynayan ilk kadınımızın performansıgöz doldurdu.

Dizilerde güçlü kadın izlemeyi çok seviyorum. Dizinin başrol oyuncusu olan Sa Geum Ra’nın değişen hayatını ve intikamını konu alan bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Genel olarak diziyi severek izledim. Diziyi izledikten sonra sizde yorumlarınızı yazımın yorum kısmına yazabilirsiniz.

Kore dizilerinde sonradan güzelleşen kadın konulu dizileri sevenlere tavsiye edebileceğim She Was Pretty Konusu Nedir? adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Birth of a Beauty Türkçe Alt Yazılı Fragmanı

Birth of a Beauty Fragmanı

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir