En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Günlüğüm
  4. »
  5. Neden Kore dizileri bu kadar çok seviliyor?

Neden Kore dizileri bu kadar çok seviliyor?

Merve Merve -
512 0
kore-dizileri

Ülkemizde ve Dünya da büyük tutkuyla izlenen Kore dizilerinin hayran kitlesinin ne kadar geniş olduğunu asla tahmin edemezsiniz. Bu kadar çok tutulmalarının ve sevilmelerinin bir çok nedeni var. Konuları itibari ile yaratıcı senaryolara sahip olan Kore dizileri adeta bağımlılık yapıyor. Kısa süren genellikle 16 bölüme sahip diziler insanları sıkmadan yormadan kendini izletmeyi başarıyor.

Kore dizileri ve Türk dizileri arasındaki benzerlikler

Kore dizileri Türk gençleri arasında çok popülerdir. Kore dizilerini izleyip bir kere sevdikten sonra onlardan vazgeçemezsiniz. Bazen hikayeler birbirine çok benzer, izlediğiniz zaman yeşil çam filmi izliyor gibi hissedebilirsiniz, Kore dizilerini izlerken sıkılmazsınız. Çevrenizde ”ben Kore dizi izlemem” diyenlerin bu lafı ilk izlediği Kore dizisine kadardır. Kore dizilerinin ülkemizde bu denli sevilmesinin nedeni dizilerin içeriği bakımından bizim kültürümüzle fazlasıyla benzerlikler taşımasıdır.

Kore dizileri bugün dizi ve sinema endüstrisi içinde kendilerine sarsılması zor iyi ve sağlam bir yer edinmiştir.  Kore dizileri Kore’nin kendi kültürü ve modern dünya kültürünü aynı anda çok güzel idare ettiğini bu diziler aracılığıyla da tüm dünyaya göstermektedir.  Kore dizilerini özel kılan ya da bu kadar çok seveni olmasını sağlayan elbette farklı özellikleri bulunmaktadır.

Kore dizilerinde en çok dikkat çeken şeylerin başında gelen aktör ve aktrislerin çok güzel ve yakışıklı olmasıdır. Benim için, başrol kadın ve erkek kahraman mutlaka güzel ve yakışıklı olmak zorunda. Aksi takdirde diziyi değiştiriyor ve başka bir şey bulmaya çalışıyorum. Oyunculuklar şaşırtıcı derece de iyi sizleri içine çeken bir tarzları var. Elbette kötü dizileri, tutulmayan bir çok dizileri mevcut. Oyuncular

Dizi sektörünü ayrı bir noktaya taşıyan Kore dizileri, sadece senaryo ya da oyunculuklar ile değil aynı zamanda kullanılan müzikler konusunda da oldukça güzel işler çıkarıyor. Tam dizinin en tatlı anlarında çalan Korece şarkılar duyguyu iliklerinize kadar hissettiriyor. Dizi bittikten sonra dizinin müziklerini bulmaya çalışabilirsiniz.

Kore dizileri sadece dramaları ile mi ünlü?

kore-dizileri-2
kore-dizileri-2

Kore dizileri sadece dramaları ile ünlü olduğu düşünülür ancak bu yanıltıcıdır. Çünkü kore dizileri aslında bilimkurgu, korku ve dönem dizilerine kadar çok çeşitli türlerde de bir çok ünlü diziyi barındırmaktadır. Kore dizileri genellikle yüksek prodüksiyon değerine sahiptir. Genellikle sürükleyici hikayelere ve karakterler ile izleyici arasında duygusal bir bağ kurmaya yardımcı olan kaliteli oyunculuklara sahip olmaları ile bilinir. 

Kore dizleri kendimizi daha az yalnız hissetmemizi sağlar ve çoğu zaman ortak insan deneyimlerimize ve duygularımıza başarılı bir şekilde dokunmamızı sağlar. Bu özelliği sayesinde giderek izleyici kitlesinde önemli derece de artış olmuştur.

Kore dizileri daha çok gençler tarafından izleniyor. Dizi seçimi araştırmalara göre daha çok google üzerinde tavsiye diziler listelerinden ya da izlenme oranlarına göre seçildiği görülmektedir. Ben genel olarak en iyi kore dizileri diye aratarak ve ya bir önce ki izlediğim dizinin tarzına yakın olanlardan birini seçiyorum. Genel olarak insanlar sevdikleri oyuncuların bütün dizilerini izlemeyi tercih ediyor. Kore dizi fanı olan gençlerin çoğu bayanlardan oluşuyor. Erkeklerden tarafında da yadsınamayacak derece de izleyicisi bulunuyor.

Aktif Kore fanlarının birçoğu, diziler ve K-Pop sayesinde Kore ile ilgilenmeye başlıyor. Bu ilgi Korece, Kore modası, Kore mutfağı, Kore mutfağı, K-pop ya da şarkıcısı, Kore mimarisi, geleneksel Kore sanatı gibi alanlara doğru ilerliyor. Kore dizilerinde ki en güzel detay şiddet unsurlarının çok az olması, hikayelerde detaylara inilmesi, kostümlerin özenli seçimi tadı damalarda bırakan bir dizi keyfi veriyor. Ayrıca Koreliler gelenek olarak edep ve adaba, saygıya çok önem verirler. Bu kadar güzel yanları olan dizileri izlemek insanlara keyif veriyor.

Sonuç

Evet şimdi Kore dizilerini bu kadar övdükten sonra en iyi kore dizileri sitemde sizlere bugüne kadar izlediğim beğendiğim Kore dizileri hakkında bilgiler vereceğim.. Hakkında bilgi almak istediğiniz dizileri yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Takipte kalıp yorum yapmayı unutmayın.

Tüm diziler hakkındaki incelemelerimize sayfamızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir