En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. The Master’s Sun Konusu-Oyuncuları

The Master’s Sun Konusu-Oyuncuları

Merve Merve -
1383 0
masters-sun afis

The Master’s Sun 2013 Kore dizileri arasında yer almaktadır. Yayınlandığı yıl başarılı ve kaliteli yapımlar arasında yer almayı başarmış bir Kore dizisidir. Dizi özellikle fantastik ögeleri ve gerilim unsurlarını başarılı bir şekilde harmanlayıp ortaya bu başarılı bir dizi çıkarmıştır. The Master’s Sun konusu bir kaza sonrası özel bazı güçlere kavuşan bir insan ve bunun etrafında ki kişiler arasında geçmektedir. Bu dizi romantik, fantastik, gerilim ve gizem türleri içerisine girmektedir.

The Master’s Sun Oyuncuları

The Master's Sun Oyuncuları
The Master’s Sun Oyuncuları

Gong Hyo Jin: Tae Gong Sil karakterini canlandırmaktadır. Geçmişinde oldukça başarılı olan Tae Kong-Sil geçirdiği kazadan sonra hayaletleri görmeye başlar. Zaman geçtikçe artık korkmaz fakat onlardan kurtulmak istemektedir. Artık hayatını olumsuz etkilemeye başlamıştır, olur olmadık yerde hayaletleri görmesi üzerine, insanlar tarafından tuhaf karşılanır. Bu durum yüzünden insan içine çıkamaz hale gelir.

The Master's Sun oyuncuları-1
The Master’s Sun oyuncuları-1

Tae Gong-Sil, Çok yetenekli ve zeki biridir. Güzelliği ve yeteneği hep kıskanılan, özenilen biri olmuştur. Ama daha sonra bir kaza geçirir ve uzun süre komada kalır. İyileştikten sonra yeni bir yeteneğinin olduğunu fark eder. Tae Gong-Sil artık hayaletleri görebilmektedir. Bu yeteneği yüzünden hayatı kötü gitmeye başlar. Korkusuyla başa çıkmaya çalışır ama hayaletler onun peşini bir türlü bırakmazlar

So Ji Sub: Joo Joong Won karakterini canlandırmaktadır.  Karizmatik, yakışıklı, zengin, ukala biridir. Joo Joong-Won, zenginlik içinde büyümüş bir adamdır. Büyük bir alışveriş merkezinin sahibidir. Çok zeki ve inatçı bir kişiliği vardır. Yıllar önce bir trajedi yaşamış ve bu olay yüzünden kendisini insanlardan korumaya çalışmıştır. Genel anlamda ben merkezli yaşayan, para ile her şeyi satın alabileceğini zanneden bu adam Tae Gong-Sil ile tanıştıktan sonra bambaşka bir adama dönüşecektir.

The Master's Sun oyuncuları-2
The Master’s Sun oyuncuları-2

Kim Yoo Ri: Tae Yi Ryung karakterini canlandırmaktadır. Top star ve Joo Joong Won’un sahip olduğu Kingdom alışveriş merkezinin modelidir. Lisedeki rakibi olan Gong Shil, Yi Ryung’un ünlü bir futbolcuyla olan düğününü kazara mahveder.

Seo İn Guk: Kang Woo karakterini canlandırmaktadır.  Askerliğini tamamladıktan sonra Joo Joong Won’un yöneticisi olduğu “Kingdom” adlı alışveriş merkezinde çalışmaya başlamış ve güvenlik konusunda yöneticilik yapmaktadır.

The Master’s Sun Konusu

Başrollerden biri olan Kong Sil bir gün bir kaza geçirir ve çok uzun zaman yoğun bakımda koma halinde kalır. Uyandığında ise artık hiçbir şey onun için eskisi gibi olmayacaktır. Artık o hayaletleri görebilen ve onlarla konuşabilen biri haline gelmiştir. Fakat bu özelliği onun kontrol edebildiği bir durum olmadığı için oldukça zorlu zamanlar geçirmeye başlar.

The Master's Sun Konusu
The Master’s Sun Konusu

Joo Joong Won, bir gün iş için gittiği bir yerden araba ile dönerken yolda bir kadın görür, çok fazla yağmur yağmasına rağmen kadını arabaya almak istemez ve yola devam eder ama bir anda arabanın önünde bir şey belirir ve Joo Joong Won’un yardımcısı arabayı durdurmak zorunda kalır. Tae Gong-Sil arabanın durduğunu fark edince koşarak yanlarına gider ve arabaya biner.

Tae Gong-Sil, arabaya bindikten sonra bir şey fark eder, Joo Joong-Won’a dokunduğunda hayaletlerin kaybolduğunu görür. Bu yüzden Joo Joong-Won’a yapışır ve onu bırakmak istemez.

The Master’s Sun Yorum

The Master’s Sun kısaca, hayaletleri gören bir kadın ve onu koruyan adamın aşkını konu alıyor. Genel olarak çok sevdiğim, eğlendiğim bir dizi oldu. Korku gerilim unsurları dizinin temasını oluştursa da benim bayağı komik bulduğum sahneler oldu.

The Master's Sun Yorum
The Master’s Sun Yorum

Eski Kore dizilerini izlemeyi seven biri olarak araştırma yaparken bu diziye denk gelip konusunu merak edip izleme kararı almıştım iyi ki de almışım. Bu kararımda başrolde So Ji-Sub’u görmem büyük etkili oldu tabi. Dizinin şarkılarını inanılmaz beğendim, dizilerde seçilen şarkılar önemlidir ve kesinlikle başarılı seçimler yapılmıştı. Ben diziyi sevdim umarım izleyenler de benim gibi sevmiştir, izlemeyenler de umarım sever. En iyi Kore dizi listelerinde en üst sıralarda gördüğünüz bu diziyi izlemeyi ertelemeyin.

The Master's Sun replik
The Master’s Sun replik

Kore dizi önerisi: Vagabond konusu ve oyuncuları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

The Master’s Sun Fragmanı

The Master’s Sun Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir