En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Abyss Konusu ve Oyuncuları

Abyss Konusu ve Oyuncuları

Merve Merve -
801 0
abyss afiş

Abyss Kore dizisi bir Netflix dizisidir. Dizimiz bir sezon sürmüştür ve toplamda 16 bölümden oluşmaktadır. Fantastik, romantik, komedi türünde çekilmiş, dizinin her bölümü heyecanlı ve sürükleyicidir. Abyss oyuncuları arasında Park Bo-Young ve Ahn Hyo-Seop bulunmaktadır. Aynı zamanda oldukça eğlenceli ve yaratıcı bir dizi. Abyss Kore Dizisi son dönemin ilgiyle izlenen dizilerinden biri olmuştur. Netflix‘te yayınlanmaktadır.

Abyss Kore Dizisi Oyuncuları

Abyss Oyuncuları
Abyss Oyuncuları

Park Bo-Young: Savcı olarak çalışan güzel bir kadın olan Go Se‑Yeon karakterini canlandırmaktadır. Küçüklüğünden beri güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan bir kadındır. Başarılı savcımız, uzun süredir yakalanamayan Eomsan-Dong seri katilini bulmak için elinden gelen her şeyi yapar ve tam da ilerleme kaydettiğini düşünürken öldürülür.

Cha Min tarafından hayata yeniden döndürülmüştür. Ama eski güzel yüzü gitmiş artık sıradan bir yüze sahip olmuştur. Yeni bedeni savcı değil bir avukattır. Gerçek katili bulmak zorundadır. Kendisini öldüren kişinin kim olduğuna dair en ufak bir fikri yoktur. Üstelik bu konuda söylenenler kafasını karıştırır ve kime güvenmesi gerektiğini bilmez.

Ahn Hyo-Seop: Cha Min karakterini canlandırmaktadır. O kozmetik şirketinin sahibidir. Yakışıklı bir adam değildir ve yakışıklı olmamasından rahatsızdır. Nişanlısı onu tek bir mesajla terk etmiştir. Olanlara dayanamayıp intihar eder.

Fakat yeni bir beden ile dünyaya yeniden gelir bu sefer çok yakışıklı bir adam olmuştur. Ama büyük bir sıkıntı ile başı derde girer, bir cinayetin baş şüphelisi olur. Ölüp tekrar başka bir bedende hayata döndükten sonra, bir hukuk firmasında Go Se-Yeon’un yardımcısı olarak çalışmaya başlar.

Abyss oyuncuları-başroller
Abyss oyuncuları-başroller

Lee Si-Eon: Şiddet suçları ile ilgilenen soğukkanlı bir polis olan Park Dong-Cheol karakterini canlandırmaktadır.

Han So-Hee: Cha Min’in nişanlısı olan Jang Hee-Jin karakterini canlandırmaktadır. Gizemli bir karakteri vardır. Düğün gününde attığı tek bir mesajla ortadan kaybolur.

Abyss oyuncuları-1
Abyss oyuncuları-1

Abyss Konusu

Abyss adlı gizemli yuvarlak bir nesnenin sayesinde, ruhlarının güzelliklerine göre dış görünüşleri değişen iki insan etrafında dönmektedir. Cha-Min bir kaza sonucunda hayatını kaybeder. Kazaya neden olan gizemli güçlere sahip bir varlık (Seo In-Guk), onu ‘Abyss‘i kullanarak hayata döndürür.

Abyss ölen insanları tekrar hayata döndüren bir küredir. İki farklı insanın öldükten sonra, bu iki insanın farklı bedenlerde hayata dönmesini konu almaktadır. Abyss adlı küre ile hayata dönen bu iki kişi yıllardır birbirini tanımaktadır. İkisi de yeniden dirildiğinde kendilerini farklı bedenlerde bulacaklardır.

Diziye göre insanların ruhlarının görünümü ile fiziksel görünümleri her zaman aynı olmaz. Kişinin ruhu fiziksel görünümünden kat kat güzel olabilir. Cha-Min normal hayatında yakışıklı olmayan bir adamdır, çok iyi biri olması sebebiyle ruhunun görünümünü alır ve inanılmaz yakışıklı bir adama dönüşür. Cha-Min ve Go Se Yeon birbirlerini çocukluktan beri tanımaktadır.

Cha-Min, yıllardır tanıdığı bu savcı arkadaşı Go Se Yeon’u görmeye gider ve ne görsün o kanlariçinde yerde yatmaktadır. Cha Min, Se Yeon’u Abyss ile yeniden hayata döndürse de onları bekleyen zorluklar vardır. Biri diğerinin ölümünde baş şüpheli olmuştur, bu yüzden ikilimiz gerçek katili bulmak zorundadır.

Abyss küresi
Abyss küresi

Abyss Yorum

Başrollerini Park Bo-Young ve Ahn Hyo-Seop’un paylaştığı Netflix yapımı Kore dizisi olan Abyss, fantastik türü başarılı bir şekilde işlemiş. Oyuncuları karakterlerine çok yakıştırdım, Ahn Hyo-Seop’da hafif Lee Min-ho havası hissettim izlerken.

Aynı zamanda şarkıcı olan Ahn Hyo-Seop, One O One grubunun üyesi. Oyunculukta yeni olsa da Abyss dizisi ile başarılı bir oyunculuk sergiledi. Park Bo Young benim çok sevdiğim Koreli kadın oyuncu minik tatlı bu kadın oyuncuyu “Oh My Ghost” dizisinden beri çok seviyorum.

Abyss konusu başarılı bir şekilde ilerliyor, arada sırada mantık hataları olsa da farklı konusuyla en Kore dizileri arasına girmeyi başarmıştır.

Dizimiz fantastik türünde olsa da öyle melekler şeytanlardan oluşan kurgular yoktu sadece küre sayesinde bedenleri değişen iki insan etrafında dönen dizimizi fantastik dizi sevmeyenlerde izleyebilir. Çözülmeye çalışılan cinayetler, polisiye unsurları dizinin genel anlamda temasını oluşturuyordu. Ben diziyi genel anlamda sevdim. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

En İyi Kore Dizileri 2021 Listesi görmek için, sitemizde ki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Abyss Fragmanı

Abyss Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir