En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Good Doctor Kore Dizisi

Good Doctor Kore Dizisi

Merve Merve -
796 0
good doctor afiş

Dram, romantik, medikal türünde çekilmiş Güney Kore dizisidir. 2013 yılında yayınlanmıştır, 20 bölümden oluşmaktadır. Yapımı, kurgusu ile dikkat çeken Kore dizisidir. Good Doctor dizisi yayınlandığı dönem izleyiciler tarafından çok sevildi. Hala unutulmayan eskimeyen dizilerden biridir. En iyi Kore yapımlarından biri olan dizide otizimli bir genç cerrah ve yaşadığı zorlukları anlatılıyor. 

Good Doctor, ülkemizde de uyarlanan ”Mucize Doktor” dizisinin ilham aldığı orijinal yapımdır. Amerika yapımı olan The Good Doctor’da bu diziden uyarlanmıştır. Başarısı ile tüm dünyada ilgi çeken bu yapımın en iyi hali tabi ki de Kore’ye aittir.

Ülkemizde yayınlanan versiyonu Mucize Doktor yapımı da gerçekten çok başarılıydı, dizi sadece ülkemizde değil pek çok yerde başarılı yorumlar almayı başardı.

Good Doctor oyuncuları
Good Doctor oyuncuları

Good Doctor Oyuncuları

Good Doctor Oyuncuları arasında Joo Won, Moon Chae-won, Joo Sang-wook, Kim Min-seo, Chun Ho-jin, Kwak Do-won ve Ko Chang-seok gibi önemli isimler yer almaktadır.

Good doctor Joo Won
Good doctor Joo Won

Joo Won: Son derece zeki, bilgili, çekingen, nazik ve otizimli bir doktor olan Park Shi-On karakterini canlandırıyor. Park Shi-On da otizm ve gelişimsel bir engel bulunmaktadır. Zeka yaşı 10 yaşındaki bir insan gibidir, fakat bütün bunlara rağmen çocuk cerrahı olmayı başarmıştır. Çalıştığı hastane de, en iyi çocuk cerrahı olan Kim Do-Han kendini sürekli çatışma içerisinde bulur.

Good doctor Moon Chae-Won
Good doctor Moon Chae-Won

Moon Chae-Won: Hastanenin güzel ve genç doktorlarından olan Cha Yoo-Seo karakterini canlandırmaktadır. Cha Yoo-Seo hastanedeki diğer insanların aksine Park Shi-On ile ilgileniyor onun başarılarını görmezden gelmiyor ve elinden geldiği kadar ona yardım ediyor. Cha Yoo-Seo başarılı bir doktor olduğu kadar çok da iyi biridir. Bütün çocuklar, hasta yakınları ve stajyerler onu çok seviyor.

Joo Sang-Wook: Hastanenin ve ülkenin en iyi çocuk cerrahlarından biri olan Kim Do-Han karakterini canlandırmaktadır. O sert görünümlü işinde çok disiplinli bir adamdır. Hastane sahibinin kızı olan Kim Sun-Joo ile ilişkileri vardır. Park Shi-On’un otizmli olmasının dolayı iyi bir doktor olmasında engel olacağını düşünür ve başlangıçta onu görmezden gelir fakat daha sonra o da onun başarısını görecek taktir etmeye başlayacaktır.

good-doctor-1
good-doctor-1

Cheon Ho-Jin: O bu dizinin kahramanı olan başarılı bir doktor ve başhekimi olan Choi Woo-Seok karakterini canlandırmaktadır. Annesi ve babası onu terk ettikten sonra Park Shi-On’un eğitimi için onu sürekli desteklemiştir.

Onun her şeye rağmen başarılı bir doktor olacağına en başından beri inanmaktadır. Park Shi-On okulunu bitirdikten sonra da başhekimi olduğu hastaneye onu kabul ettirmek ve iyi bir doktor olduğunu kanıtlamak için Park Shi-On’u sonuna kadar destekler.

Good Doctor Konusu

Dram, medikal ve romantik türünde çekilmiş olan dizimizin hikayesi daha çok bir hastanede geçiyor.Otizmli ve gelişimsel engeli bulunan Park Shi-On, 10 yaşında bir çocuğun zekasına sahiptir. Ancak başarılı bir öğrenci olduğu için Choi Woo-Seok onu her zaman destekler ve onun yardımı ile başarılı bir çocuk doktoru olur.

Başarısı ne yazık ki insanların ona karşı önyargısını yıkmaya yetmez. Yaşamı boyunca sürekli mücadele etmek zorunda kalır. Okurken çevresi tarafından, çalıştığı hastanede etrafındaki insanlar tarafından ve çocukluğunda ise babası tarafından her zaman dışlanmıştır. Annesi ve babası onu terk etmiştir. Abisi ise o daha küçükken vefat etmiştir. Park Shi-On abisinin ölümünden sonra çocukların bir daha ölmemesi için çocuk doktoru olmaya karar verir.

Good Doctor Yorum

Good Doctor konusu ne kadar özenle yazılmışsa da oyuncuların ortaya çıkardığı karakterler de bir o kadar başarılı olmuş. Good Doctor oyuncuları hayat verdikleri karakterlere, o kadar uyum sağlamış ki dizinin bu kadar unutulmaz olmasında etkili olmuştur. Dizimiz umut dolu, güzellik dolu, yaşam dersi dolu bir diziydi.

Dizide ki bütün oyuncular harika işler çıkarmıştı. Park Shi-On’un küçüklüğünü oynayan çocuk oyuncuya hayran kalmamak mümkün değildi.

Park Shi-On: “iyi bir insan olmak için kişinin çok yarası olması gerektiğini yeni farkettim. başkalarının dertlerine deva olacaklarsa acı ne demek bizzat bilmeleri gerekir.”

Kore dizi önerisi: Abyss Konusu ve Oyuncuları ayrıntılı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Good Doctor Fragmanı

Good Doctor Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir