En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. City Hunter Konusu-Oyuncuları

City Hunter Konusu-Oyuncuları

Merve Merve -
637 0
city-hunter-konusu

Başrolünde Lee Min Ho‘nun rol aldığı City Hunter Kore dizisi 2011 yılında yayınlanmış ve toplam 20 bölümden oluşmaktadır. Lee Min Ho’nun oynadığı bu dizimiz en iyi Kore dizileri arasında gösterilmektedir. City Hunter konusu, City Hunter oyuncuları, City Hunter Fragmanı gibi içerikleri yazımızda bulabilirsiniz.

City Hunter Oyuncuları

city-hunter-oyuncuları
city-hunter-oyuncuları

City Hunter Kore dizisi popüler Kore dizileri arasındadır bu popülerlik, City Hunter oyuncuları sayesinde diyebiliriz.

Lee Min Ho: Çocukluğu silahların arasında geçmiş biri olmasına rağmen, kendisini iyi kalpli korumacı ve adaletli biri olarak yetiştirmiş Lee Yun-Seong karakterini canlandırmaktadır. Güney Kore’nin Başkanlık Sarayı için Ulusal İletişim Ağı Takımında çalışan ve “City Hunter” kod adını kullanmaktadır. Tek amacı babasının intikamını almaktadır.

city-hunter-lee-min-ho
city-hunter-lee-min-ho

Park Min-Young: Kim Na-Na karakterini canlandırmaktadır. Henüz 7 yaşındayken annesini bir kazada kaybetmiştir ve babası da 10 yılı aşkın bir süredir yoğun bakımda yatmaktadır. Babasının hastane masraflarını karşılamak için türlü türlü işlerde çalışmaktadır. Dövüş sanatları konusunda oldukça ustadır. Büyürken bir sürü zorlukla karşılaştığı için kendisini çok iyi geliştirmiştir.

City Hunter-Park Min-Young
City Hunter-Park Min-Young

Lee Jun-Hyuk: Kim Young-Joo karakterini canlandırmaktadır. Başarılı ve yakışıklı bir savcıdır. Bakanların gizli kötü işlerini ortaya çıkarmaya çalışırken, Şehir Avcısı’nın ortaya çıkmasıyla onu yakalama görevini üstlenmek zorunda kalır. Kim Na-na’dan hoşlanmaktadır. Kendisini bir aşk üçgeninin içinde bulur.

Koo Ha-Ra: Başkan Choi Eung-Chan’ın kızı olan Choi Da-Hye karakterini canlandırmaktadır.

Hwang Sun-Hee: Dizi de bir veteriner olan Jin Soo-Hee karakterini canlandırmaktadır. Kim Young-Joo’un eski eşidir ve Lee Yoon-Sung’un ilk suç ortağıdır.

City Hunter Konusu

City Hunter Konusu; Lee Yoon Sung henüz bir bebekken ölen babasının en yakın arkadaşı tarafından kaçırılır ve devlet büyükleri tarafından hazırlanan bir komplo sonucu babasıyla birlikte 20 askerin de intikamını almak için eğitilir. Lee Yoon Sung 17 yaşına geldiğinde babasının ölümüne sebep olan ve aynı zamanda yasa dışı işlere de bulaşmış olan 5 kişiden intikamını almak için Seul’e geri döner.

city hunter konusu-1
city hunter konusu-1

İntikam planı doğrultusunda Güney Kore’nin Başkanlık Sarayı için çalışan Ulusal İletişim Ağı takımında çalışmaya başlar. Lee Yoon Sung’un tek amacı babasının ve o askerlerin intikamını almaktır. İntikamı peşinde adım adım ilerleyen Lee Yoon Sung bir gün Mavi Saray’da koruma olarak çalışan Kim Na-Na ile tanışır. Kusursuz bir planı yürürlüğe sokan Lee Yoon’un aşık olmama konusunda uyarılmış olsa da Kim Na Na ile birbirlerine çoktan aşık olmuşlardır bile.

Lee Yoon Sung Kore’ye döndüğünde artık bilgisayar teknolojisi alanında uzmandır ve Choong Wa Dae’de (Kore’nın FBI’ işlerinden sorumlu grup) çalışmaya başlar, artık tek bir amacı vardır o 5 kişiden intikam almak ve bu intikamın içerisinde aşık olduğu Kim Na Na’yı koruya bilmektir.

city hunter konusu-2
city hunter konusu-2

City Hunter Yorum

City Hunter Yorum; Lee Min Ho sever bir hayran olarak bu dizide ki rolünü çok sevdim. Lee Min Ho dizi de gizemli, tehlikeli, gerektiğinde kin güden, sert ve aynı zamanda ürkek, merhametli, sevimli, sevgiye ihtiyacı olan ve birini gerçekten seven bir karakter olarak karşımıza çıktı. İnsan gerçek hayatta böyle birini bulmak ister ama nerde böyleleri. Healer’in prensesi Park Min Young’u bu diziye çok yakışmıştı. Lee Min Ho ile Park Min Young uyumu muhteşem ötesiydi.

Dizinin konusunu sevdim mi? sevdim. İntikam almalı diziler arasında daha iyilerini izlemedik mi? izledik fakat bu diziyi iki başrol için bile izlenesi bir diziydi. Dizide ki mantık hatalarını görmezden geldim ama bir çok kişi bu mantık hatalarına çok takılmış. Kore dizileri severler olarak bazı şeyleri görmezden gelebilmek en iyi tercih olacaktır.

Dizi de aksiyon sahnelerini bol bol izledik romantik sahneleri beklemeyi bildik, iki aşığımız birbirine kavuşsun diye çok bekledik. En iyi Kore dizileri arasında gösterilmeye hala devam etmektedir. Yıllar geçmesine rağmen hala tavsiye edilen diziler arasında. Ben diziyi genel anlamda beğendim. Diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Kore dizi severlere biraz da Kore filmleri önerdiğim yazım olan: En İyi 10 Kore Filmi başlıklı yazımı okumaya davet ediyorum.

City Hunter Fragman

City Hunter Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir