En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Find Me in Your Memory Konusu

Find Me in Your Memory Konusu

Merve Merve -
3405 0
Find Me in Your Memory afis

Find Me in Your Memory 2020 Kore dizilerinden biridir. Diğer Kore dizilerinden farklı olarak bu dizimiz 32 bölümden oluşmaktadır. Bölümler 35 dakikadır, MBC tarafından yayınlanmıştır. Find me in your memory netflix’te yayınlanan diziler arasındadır. Find Me in Your Memory konusu dram romantik türüne girmektedir.

Find Me in Your Memory oyuncularıarasında; Kim Dong-Wook, Mun Ka-Young, Kim Seul-Gi, Jang Young-Nam, Cha Kwang-Soo, Gil Hae-Yeon ve Lee Joo-Bin gibi isimler yer alıyor. Romantik drama türündeki bu dizinin diğer adı Memoir of the Man‘dir.

Find Me in Your Memory Konusu
Find Me in Your Memory Konusu

Find Me in Your Memory Oyuncuları

Kim Dong-Wook: Lee Jung-Hoon karakterini canlandırmaktadır. Hipertimezi hastalığı yüzünden hiçbir şeyi unutamıyor. Çocukluğundan beri sahip olduğu hipertimezi hastalığı onun hayatını zorlaştırmıştır. Sahip olduğu bu hastalık onun hayatındaki tüm anılarını canlı tutmakta ve hatırlatmaktadır. Sadece iyi anıları değil, kötü anıları da her daim zihninde yer almaktadır. Kim Dong Wook geçmişi ile her zaman birlikte yaşar. Bir haber kanalının akşam programında haber sunuculuğu yapar. Hafızasının iyi olması onu bu meslekte oldukça başarılı ve popüler bir adam haline getirmiştir.

Find Me in Your Memory Oyuncuları
Find Me in Your Memory Oyuncuları

Mun Ka-Young: Sempatik ve cana yakın bir kişiliği olan Yeo Ha-Jin karakterini canlandırmaktadır. Bazen çok çocuksu olabilirken bazen de çok olgun bir kadın olabiliyor. Geçmişte yaşamış olduğu bazı olaylardan dolayı hafızasında bazı eksiklikler var. Dizi boyunca giydiği kıyafetler takılar oldukça dikkat çekici bir karakterdir. Aynı zamanda Kore de son yıllarda adını duyurmayı başaran bir oyuncuyu canlandırıyor.

Find Me in Your Memory Oyuncuları-Mun Ka-Young
Find Me in Your Memory Oyuncuları-Mun Ka-Young

Find Me in Your Memory Konusu

Find Me in Your Memory Konusu, her saniyesini hatırlayan adam Lee Jung-Hoon, ile bir trajedi sonucu acı geçmişini unutan Yeo Ha-Jin’i  akşam haberleri programına davet etmesi ile yolları ilk kez kesişir. Aslında bu ikilinin yolları ilk kez burada kesişmiş gibi gözükse de aslında geçmişe dair bir bağlantıları olacaktır. 

Find Me in Your Memory Oyuncuları-1
Find Me in Your Memory Oyuncuları-1

Hafızasının belli kısmını kaybeden Yeo Ha-Jin , Lee Jung-Hoon sayesinde geçmişinde bastırdığı o olayları tekrar anımsamak zorunda kalacaktır. Hipertimezi nedeni ile anormal bir şekilde yaşadığı her anı canlı bir şekilde hatırlayan bir adam ile psikolojik savunma mekanizması nedeni ile hayatındaki en önemli anları unutan bir kadının arasındaki aşk hikayesini izleyeceksiniz.

Bir haber sunucusu olan Lee Jung-Hoon, Kore’nin 1 numaralı haber istasyonundaki ‘News Live’ adlı bir haber bültenin spikerliğini yapmaktadır. Popüler bir oyuncu olan Yeo Ha-Jin ise karakterini canlandırmaktadır. Bu iki karakterin geçmişte ki bağlantısı olduğunu göreceğiz.

Find Me in Your Memory Yorum

Find Me in Your Memory Yorum; Eğer benim gibi Kore’ye biraz olsun hayranlığınız var ise bu dizinin görüntü yönetmeni sayesinde Kore’ye aşık olabilirsiniz. Oyuncular çok başarılıydı ve bu kadar sürükleyici bir senaryo ne kadar iyi işlenebilirse o kadar iyi bir iş çıkarılmıştı ve bunu yaparken de asla aceleye getirilmemiş olması dizinin tadını daha da güzelleştirmişti.

Son zamanlarda izlediğim en iyi Kore dizisi ve en iyi senaryo diyebilirim. Bunu diziyi izlerken her karesinden zaten anlıyorsunuz, aynı zamanda hikaye sürekli ters köşe yaptığı için de sıkılma ihtimaliniz olmuyor. Müzikler, mekanlar, oyuncular her şey çok güzeldi.

Find Me in Your Memory Yorum
Find Me in Your Memory Yorum

Dizi size aşkın aslında nasıl yaşanması gerektiğini size gösterirken, kendinizden de bir şeyler bulabileceğiniz detaylar ortaya çıkarmış. Kore dizilerinde bir çok klişe bu dizi de mevcuttu elbette geçmişten tanışma hikayesi bu dizimiz de vardı. Ama neyse ki güzel işlenmişti. Find Me in Your Memory konusu o kadar güzel işlenmiş ki, yaşamın her saniyesini hatırlayan adam ile acı geçmişini unutan kadının aşkını sizde yüreğinizde hissediyorsunuz. Ben diziyi genel anlamda sevdim, herkese tavsiye ederim.

Find Me in Your Memory Konusu‘nu beğenenler için Kore dizi önerisi: Mr. Sunshine konusu ve oyuncuları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Find Me in Your Memory Fragmanı

Find Me in Your Memory Fragmanı

Find Me in Your Memory 2.Fragmanı

Find Me in Your Memory 2.Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir