En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Hospital Playlist Konusu ve Oyuncuları

Hospital Playlist Konusu ve Oyuncuları

Merve Merve -
734 0
hospital-playlist-fragman

2020 Kore dizilerinden biri olan Hospital Playlist 2.sezondan oluşmaktadır. İlk sezonu 12 bölüm olan dizinin 2.sezonu 10 bölüm şeklinde çekilmiştir. Dram ve Medikal türünde yer alan yapım, TvN ve Netflix ortak yapımı olarak yayınlanmıştır. Hospital Playlist oyuncuları arasında, Jo Jung-Suk, Yoo Yeon-Seok, Jung Kyoung-Ho, Shin Hyun-Bin, Kim Dae-Myung ve Jeon Mi-Do gibi isimler yer alıyor. Hospital Playlist Netflix Kore dizileri arasında yer almaktadır. Dizi yayınlandığı dönem büyük ilgi görmüştür.

Hospital Playlist Oyuncuları

Hospital Playlist Oyuncuları
Hospital Playlist Oyuncuları

Jo Jung-Suk: Dizide bir genel cerrahi doktoru olan Ik-Joon karakterini canlandırmaktadır. Oldukça sosyal ve cana yakın birisidir. Akademisyen olarak her zaman çok başarılı bir adamdır.

Hospital Playlist Oyuncuları-1
Hospital Playlist Oyuncuları-1

Yoo Yeon-Seok: Dizide bir doktor olan Jung-Won karakterini canlandırmaktadır. Oldukça yakışıklı ve hoşgörülü bir doktordur. Hastanenin dışında oldukça hassas bir insana dönüşmektedir.

Jung Kyoung-Ho: Dizide bir doktor olan Joon-Wan karakterini canlandırmaktadır. Çok yetenekli bir kalp ve damar cerrahıdır. İnsanlara karşı çok fazla açık sözlüdür.

Hospital Playlist Oyuncuları-2
Hospital Playlist Oyuncuları-2

Kim Dae-Myung:  Dizide bir doktor olan Seok-Hyeong karakterini canlandırmaktadır. Sosyal hayatı olmayan bir adamdır. Annesinin sözünden çıkmaz o bir tam bir ana kuzusudur.

Jeon Mi-Do: Dizide bir doktor olan Song-Hwa karakterini canlandırmaktadır. Beyin ve sinir cerrahıdır. 5 kişilik arkadaş grubunun içindeki tek kadındır.

Hospital Playlist Oyuncuları-3
Hospital Playlist Oyuncuları-3

Hospital Playlist Konusu

Hospital Playlist Konusu; 1999 yılında aynı tıp fakültesinde okumuş ve doktor olarak göreve başlamalarından yirmi yıl sonra beş arkadaş şuan aynı hastane de çalışmaktadır. Hepsi farklı kişiliklere sahip 5 doktor etrafında dönen bir dizidir.

Bu doktorların verdiği mücadeleyi ve karşılaştıkları zorlukları anlatıyor. Dizinin en eğlenceli kısmı ise bu beşlinin birlikte kurdukları müzik grubudur. Aynı hastanede çalışan bu grubun mükemmel bir arkadaşlıkları vardır. Klişe gibi görünen bu dizimizin her bölümü birbirinden farklı ve renkli bir dizidir.

Hospital Playlist Oyuncuları-4
Hospital Playlist Oyuncuları-4

Tıp fakültesini kazandıkları zamandan beri arkadaş olan beş doktorumuzun yaşamına odaklanan dizimizde hasta doktor ilişkileri, sosyal hayatlarında ki yaşadıkları zorluklar anlatılmaktadır. Onların günleri sıradan gibi görünse de doğum ve ölüm arasında birçok sıra dışı ana tanık olduklarını izliyoruz. Klişe konular arasında yer alan bir konusu olsa da dizimizi o kadar güzel detaylandırmışlar ve renklendirmişlerdi ki diğer doktor dizilerine nazaran bir tık üst seviyeye ulaştırabilmişlerdi.

Hospital Playlist Yorum

Medikal ve hastane dizilerini ve iç açıcı dostlukları izlemeyi seviyorsanız Hospital Playlist’i çok seveceksiniz. Dizimiz genel doğrultu da hastane de geçen bir diziydi onun dışında sosyal hayata çok az yer verilmişti. Sosyal hayatlarında da 5li grubumuzu birlikte gördük, Seok-Hyeong’un evinde şarkı söylüyorlardı. Her bölümde şarkı söylemeleri gerçekten de dizinin akışını renklendirmeye yetiyordu.

Doktor dizilerini izlemeyi sevenler için güzel bir tercih olacaktır. Benim şuana kadar Kore doktor dizileri arasında en beğendiğim en keyif aldığım dizi kesinlikle bu diziydi. Hem 5li doktor grubumuzun, her birinin hikayesi tek tek işleniyor olması, aynı zamanda yan karakterler hakkında bilgiler verilmesi dizinin seyir keyfini arttırıyordu.

Medikal temalı dizilerde kişi karakter tanıtımı bu kadar ele alınmazken bu dizi de yer alan karakterlerin hayatlarının anlatımı, arkadaşlık dostluk kavramına verdikleri önemsin işlenmesi hoştu. Dizinin oyuncuların bazılarını başka dizilerde de izlemişti. Hepsi doktorluk rolüne çok yakışmışlardı ve uyum sağlamışlardı.

Dizi de ki ameliyat sahneleri çok gerçekçi ve açıklayıcıydı. Bu da kendinizi dizinin içindeymişsiniz gibi hissettiriyordu. Dizinin ilk sezonunu izlediğimde final sahnesi yarım kalmış gibi gelmişti ama neyse ki çok geçmeden 2.sezonunun çekileceği söylendi. Uzun süre 2.sezon gelsin diye bekledim ve 2021 yılında dizimizin 2. sezonu izleyici ile buluştu.

Dizinin içeriğinde aşk yok muydu elbette vardı. Gerçekten inanılmaz güzel bir kadro vardı. Hepsi rolünde devleşen aktörler oldu benim için, bu dizi kesinlikle bu kadro için bile izlenmeye değer bir diziydi. Kore dizisi severler ve hastane dizileri severler için kaçırılması gereken bir diziydi. Herkese tavsiye ederim.

Kore dizi önerisi: Fight For My Way dizi hakkında detaylı bilgi sitemizi ziyaret edebilirisiniz.

Hospital Playlist 1.sezon Fragmanı

 Hospital Playlist 1.sezon Fragmanı

Hospital Playlist 2.sezon Fragmanı

Hospital Playlist 2.sezon Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir