En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. My Holo Love

My Holo Love

Merve Merve -
477 0
my holo love kapak

My Holo Love bilim kurgu, romantik komedi, aksiyon gerilim türlerinin hepsinin bir arada yer aldığı bir Güney Kore dizisidir. 12 bölümden oluşmaktadır. 7 Şubat 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanmıştır. Dizi yayınlanmasından kısa bir süre sonra başta Kore olmak üzere ülkemizde Kore yapımlı dizi severlerden tam not almayı başarmıştır.

Go Nan-Do çok zeki bir adamdır. Holo isimli bir hologram tasarlamıştır. Hologramı görebilmek için, özel bir çift gözlük üretmiştir. Gözlüğü taktığınızda, size hava durumunu anlatabilecek, çalışma raporunuzu size gösterebilecek bir hologram göreceksiniz.

My Holo Love Oyuncuları ve Karakterleri

Yoon Hyun-Min: Go Nan-Do ve Holo olmak üzere iki karakteri canlandırmaktadır. Go Nan-Do IT araştırma şirketinin sahibidir. Çok zeki bir mucit olan Go Nan-Do şirketini tamamen kendi şartları ile kurdu ve şirketindeki tüm projeleri kendisi yaptı. My Holo Love Oyuncuları arasında en sevdiğim karakterdi.

my holo love-1
my holo love-1

Holo’yu tasarlayan da Go Nan-Do‘dur. Fakat insanlar, 10 yıl önce, büyük bir vakada hacker olan Go Nan-Do’yu, takip edildiği sırada öldüğünü sanmaktadır. Kendisini toplumdan gizlemiş, laboratuvarın gizli bir köşesinde, karanlık odasında bilgisayarlarıyla tek başına sürekli yazılım geliştirmekle meşguldür. Onun yaşadığını üvey kız kardeşi ve şirketin resmi CEO’su bilmektedir. Bir gün, insanların yüzlerini birbirinden ayırt edemeyen Han So-Yeon ile karşılaşır. Han So-Yeon’un bu özel durumu, Holo’yu test etmek için kullanmak ister. Holo karakteri, hologram bir yapay zekadır.

Ko Sung He: Han So-Yeon karakterini canlandırmaktadır. Bir gözlük şirketinin müdür yardımcısıdır. İşinde başarılıdır. Fakat kendi yaşamında yalnız bir hayatı vardır. Küçükken yaşadığı bir olay yüzünden insanların yüzlerini tam olarak ayırt edememektir o yüzden insanlara mesafeli yaklaşmaktadır. Yüz körlüğü rahatsızlığını şirkette çalışma arkadaşlarından bile gizlemektedir.

my holo love-2
my holo love-2

Choi Yeo Jin: Go Yoo Jin karakterini canlandırmaktadır. Güzel ve başarılı bir kadındır, yıllarca Go Nan Do ilgilenmiştir. Onun her zaman en büyük destekçisi olmuştur. Kendisine fazla zaman ayıramamış hep yalnız kalmıştır. Chang-Seong’un hayatına dahil oluşu onun hayatını birazcık da olsa renklendirmeyi başarabilmiştir.

Hwang Chan-Sung: Chang-Seong, IT araştırma şirketinin yakın rekabetinde olduğu şirketin idarecisidir. Yıllarca babasının gölgesinde kalmıştır, bunu Go Yoo Jin sayesinde fark edecektir.

my holo love-3
my holo love-3

My Holo Love Konusu

My Holo Love Konus, Go Nan Do’nun kendini gizlemek zorunda kalmasının arkasında 10 yıl önce büyük bir hacker korsan girişimde bulunması ve polisin takibindeyken kendine intihar süsü vermiş olması onun hayatını biraz zorlaştırmıştır. Han So Yeon prosopagnosia(yüz körlüğü) hastalığı yüzünden yalnız bir yaşam sürdürürken hayatı birdenbire karmaşık bir hale gelmiştir. Go Nan Do’nun tasarladığı gözlüğün peşinde olan adamlar yüzünden, bu gözlüğü Han So Yeon’un çantasına koymuşlardır.

Han So Yeon çantasında ki bu gözlüğü bulduktan sonra gözlüğü dener ve karşında Holo’yu görür. Gözlerine inanamaz ve defalarca çıkarıp geri takar. Bu gözlük Holo ile bağlantı sağlanan bir araçtır. Han So Yeon, Holo’nun Beta test sürümü için bir kullanıcı konumuna gelir.

Han So Yeon başlangıçta Holo’dan korksa da daha sonra çok güzel vakit geçirmeye başlarlar. Holo’muz kıza aşık olmaya başlar bunu yaratıcısı bile beklemiyordur. Holo’nun görünüşü onun yaratıcısının ikizi gibidir. Holo ile kızımız arasında duygusal yakınlaşmalar başlar. Holo, Han So Yeon’a küçük sürprizler yapar. O gittiği zaman çok üzülür.

Ortak noktaları kusurları olan Han So Yeon ile Go Na-Do zaman içinde birbirlerini tanıma fırsatı bulurlar. Bir süre sonra Han So Yeon,Go Na-Do ve Holo arasında aşk üçgeni başlar.

my holo love-4
my holo love-4

My Holo Love Yorum

My Holo Love, dizisi oldukça sürükleyici ve yüksek temposu sayesinde bölümleri birbiri ardına izlemek isteyeceksiniz. Dizideki duygusal insan karakterinin sevgi karşılığında neler yapabileceğini çok güzel anlatmıştır. Holo’nun karakteri çok güzeldi yıllarca yalnız kalmış kızımıza hiç hissetmediği şeyleri hissettirmesi çok tatlıydı. Dizide kullanılan teknolojinin gelişmişliği, bu k-drama dizisini çok başarılı bir hale getirmiş. Olayları uzatmadan keyifle heyecanla anlatmışlar, final açısından beğendiğim dizilerden oldu. Kesinlikle izlenilmeyi hak eden bir dizi olmuş. En Kore diziler listeme girmiş olan bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Kore Dizisi önerisi: Nevertheless Dizi İncelemesi

My Holo Love Fragmanı

My Holo Love Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir