En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Doctors: Kore Doktorlar Dizisi

Doctors: Kore Doktorlar Dizisi

Merve Merve -
525 0
doctors-kapak

Doctors, 2016 yapımı Kore dizilerinden biridir. Yayınlandığı dönemde en yüksek reyting oranlarını almıştır. Her hafta zirvedeki yerini koruyarak ortalama %20 reyting almayı başarmıştır. Kaliteli kadrosunun bunda büyük payı vardır. Dizi, çocukluk yılları ve gençlik yıllarında bir çok zorlukla karşılaşmış bir kızın doktor olmasını anlatmaktadır. Türkiye’de de ”Kalp Atışı” ismiyle uyarlaması yapılan dizi, show tv ekranlarında izleyicilerine ulaştı.  Başrollerinde Park Shin-hye ve Kim Rae-wonun bulunuyor. Yan karakterlerimizde Rae-won, Kyun-sang’u görüyoruz.

Doctors Oyuncuları

Doctors Oyuncuları sayesinde yüksek reytinglere ulaşmayı sağlamıştır.

Park Shin Hye: Yoo Hye‑jung küçükken ailesi tarafından terk edilmiş ve ninesi tarafından büyütülmüştür. Lise yıllarında agrasif tavırlı bir kızdır lise de ki öğretmeni( Hong Ji‑hong ) onu dizginlemeyi başarabilmiştir. Ninesi onun doktor olmasını çok istemiştir.

doctors-oyuncular
doctors-oyuncular

Kim Rae-Won: Hong Ji‑hong, Gukıl Tıp Merkezinin önemli ve tecrübeli beyin cerrahlarından biridir. Hong Ji-Hong,  gençken bir araba kazasında ailesini ve bir hastasını kaybedince kariyerini değiştirmek için hastaneden ayrılır. Bir süre Yoo Hye‑jung’nun da öğrencisi olduğu bir lise de öğretmenlik yapmıştır fakat bir süre sonra ayrılmak zorunda kalmıştır.

Jin Seo‑woo: Lee Sung Kyung karakterini canlandırmaktadır. Ailesi tarafından küçüklüğünden beri başarılı olması yönünde baskı altında yetişmiş bir kızdır. Beyin cerrahisi bölümünde doktorlardan biri olmayı başarır. Hastanenin müdürü babasıdır. Ailesi tarafından baskı görerek büyüdüğü için kıyaslama güdüsü çok yüksek o yüzden kendisini sürekli Yoo Hye‑jung ile kıyaslamaktadır. Yoo Hye‑jung ile aynı liseye gitmişlerdir, en yakın arkadaşken, Lee Sung Kyung’un kıskançlıkları yüzünden arkadaşlıkları bozulmuş düşman olmuşlardır. Platonik bir şekilde Jung Yoon‑do’dan hoşlanmaktadır.

Jung Yoon‑do: Gukıl Tıp Merkezinde tecrübeli doktorlardan biridir. Zengin bir aileden gelmektedir. Yöneticilik pozisyonu yerine doktorluk yapmayı tercih etmektedir. Özgürlüğüne düşkün bir insandır. Sözlerinin arkasında duran ve aklından geçenleri hemen söyleyen dürüst bir insandır. Zamanla Yoo Hye‑jung’dan hoşlanmaya başlar.

Jang Hyun-Sung: Dizide bir doktor olan Kim Tae-Ho karakterini canlandırmaktadır. Hong Ji-Hong’un en büyük destekçisidir.

Ji Soo: Dizide Hye-Jung’un (Park Shin-Hye) ilk aşkı olan Soo-Chul karakterini canlandırıyor.

doctors-1
doctors-1

Doctors Konusu

Beyin cerrahı olan doktorların yaşadıkları, hastanede geçen olaylar ve sosyal yaşamdaki mücadelesini konu almaktadır. Sabit bir olay örgüsü olmadan, hastane de yaşanan durumlar üzerinden ilerleyen bir dizidir. Tıp konulu Kore dizilerini sevenler için mükemmel bir seçim olan dizi, 20 bölümden oluşuyor. Doktorların bu mesleği çok severek yaptığı, ne zorluklar çektiğini izlemek çok keyifliydi.

Park Shin Hye dizileri arasında en iyisiydi. Park Shin’in oyunculuğuna hayran kaldım, Kim Rae-Won ile arasında ki yaş farkına rağmen çok iyi uyum yakalamışlardı. Jung Yoon‑do dizininin gizli prensi, bu adamı çok seviyorum, duyguları bana çok geçiyor. Dizi de ki bu üçlü arasında ki aşk üçgeninde ki Jung Yoon‑do masum aşkı çok tatlıydı.

İkinci kadın olarak Cheese in the Trap dizisinde Baek in Ha karakteri ile izlediğimiz, oyunculuğunu sevdiğimiz Lee Sung-Kyung’u izleyeceğiz. Dizi de ki kötü karakterin, dizinin içinde ki yaşamından dersler çıkararak iyi bir insana dönüşmesi rolünü çok iyi oynamıştı.

Aşk ve romantizm sahneleri az olsa da dizinin içinde ki duygular çok gerçekçi işlenmiş. Yoo Hye‑jung ile Hong Ji-Hong arasındaki ilişkinin arasına yıllar girmiş olsa da ikisinin arasında ki aşkı görebilirsiniz.

Dizisinin senaristliğini Ha Myung-Hee yapmıştır. Kadınların güçlü olduğu dizileri izlemek en sevdiklerim arasında. Başkan olma konusunu Kore dizilerinde görmesek şaşırırız, evet bu dizimizde de başkan olma konusu işlenmişti. Dizimizde diğer Kore dizilerinde ki bir çok romantizm klişeleri yoktu, daha gerçekçi olaylar ve daha gerçekçi aşklar izlediğimizi düşünüyorum. Medikal ve hastane konulu dizi severlerin asla kaçırmaması gereken bir diziydi.

doctors-2
doctors-2

Doctors Yorum

Dizi genel anlamda güzel bir diziydi. Hong Ji-Hong karakteri çok tatlı bir karakterdi diziyi ayakta tutan kişi oydu. Hastane de geçen olayların bazıları çok dram içerikliydi. Parası olmadığı için çocuğunu ameliyat ettiremeyen babanın olayları mükemmeldi. Senaryo çok iyi düşünülmüş, olaylar işleniş olarak çok güzel ve gerçekten çok gerçekçi olmuş. Diziyi izlerken ağlamamak için kendinizi zor tutacağınız bazı sahneler var.

Kore dizisi önerim: My Holo Love

Doctors Fragmanı

Doctors Fragman
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir