En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Strong Woman Do Bong-Soon

Strong Woman Do Bong-Soon

Merve Merve -
391 0
Strong Woman Do Bong Soon kapak

Strong Woman Do Bong-Soon Kore dizileri arasında ciddi bir izlenme oranına sahip olan bir dizidir. Büyük bir izlenme kitlesine sahip dizi, sadece Kore’de değil, tüm dünya genelinde en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır. Dizimiz, fiziksel olarak güçlü bir kadın olan Do Bong-Soon ile bir CEO olan Ahn Min-Hyuk arasındaki aşkı anlatmaktadır. Komedisi bol olan bir dizidir.

Strong Woman Do Bong-Soon Oyuncuları

Do Bong Soon
Do Bong Soon

Park Bo-Young: Do Bong Soon dizide normal kadınlara göre biraz farklı olan olağanüstü güçleri olan bir kadını canlandırmaktadır. Gücü ailesinde kalıtsaldır ve sadece kadınlarda görülmektedir. Çok uuzn zamandır arkadaşı In-Kook Doo’ya aşıktır. Herkür kadar güçlü olmasına rağmen saf, iyi kalpli bir kızdır. Oh My Ghost dizisinden beri kendisini severim.

An Min-Kyu
An Min-Kyu

Park Hyung Sik: An Min Hyuk Ainsoft oyun şirketinin CEO’su olan bir adamı canlandırmaktadır. Ahn Min-Hyuk ise haftada 2 gün çalışan genç ve tuhaf bir adam olarak karşımıza çıkıyor. En son The Heirs dizisinde izlemiştim orda da sevdiğim bir karakterdi. İnanılmaz sevimli birisidir.

In-Kook Doo
In-Kook Doo

Ji Soo: Çaylak bir dedektif olan In-Kook Doo rolünde görmekteyiz. Dürüst ve güvenilir birisidir. Do Bong-Soon ile uzun zamandır arkadaşlardır. Do Bong-Soon onu platonik olarak sevmektedir. Dizi de ikinci adam rolünde, ezik olmayan güçlü bir ikinci adam görmek güzeldi.  Mahallelerindeki kadınları kaçıran suçluyu bulmaya çalışmaktadır.

Kim Kwang Bok : Oyun şirketinin önemli bir çalışanıdır. An Min Hyuk’a aşıktır. Bu yüzden Bong Soon ile hep çatışma haline olacaktır. Dizide iki karakteri birden canlandırıyor. Bu adam çok komikti diziye renk kattı.

Strong Woman Do Bong-Soon Konusu

Özel yeteneği olan Do Bong Soon eğer bu özellikleri haksız yere kullanırsa gücü ortadan kaybolacaktır. O yüzden dikkatli olmalıdır. Hayatı yeteneği dışında sıradan ve monotondur. In-Kook Doo uzun yıllardır arkadaş olmasına rağmen o bile kızımızın yeteneğinden haberi yoktur. Do Bong Soon da bu güce sahip olmaktan mutlu değil ama gücünün alınmasını da istemiyordur.

Bir gün yolda giderken karşılaştığı haksız bir duruma aşırı sinirlenir ve bu duruma mani olmak ister. Bir tane şoför gangsterler tarafından dayak yemektedir. Do Bong-Soon onları uyarır fakat onlar dikkate almaz.

Dikkate alınmayan Bong-Soong gücünü ortaya çıkarır ve adamları tektek dövmeye havalara fırlatmaya başlar. Evet kızımızın özel gücü bu herkesten daha güçlü olması. Adamları birer karınca gibi havalara attı. Bu olayı uzaktan izleyen Ah Min-Kyu gözlerine inanamaz.

An Min-Kyu uzun zamandır tehdit telefonları almaktadır. Do Bong-Soon’un gücünü görür görmez soluğu onun yanında olur. Kendisine özel korumalık yapması konusunda teklif sunar.

İkilimiz bu iş sayesinde birbirlerini daha çok görmeye başlar. Birlikte fazla zaman geçiren çiftimiz bir süre sonra birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar. Birlikte zaman geçirdikleri anlar çok sevimliydi ikisini de ısırmak isteyebilirsiniz.

Strong Woman Do Bong-Soon
Strong Woman Do Bong-Soon

Strong Woman Do Bong-Soon genel olarak eğlenceli bir diziydi. Ama dizinin elbette bir kötüsü vardı. Kendisi Bong Soon’un mahallesinde genç kızları kaçıran bir sapık. Sapığın, Bong Soon’un arkadaşını kaçırmaya çalışmasıyla birlikte Bong-Soon ile bu adam arasında düşmanlık başlar.

Bir tiyatro oyunundan etkilenip yedi kadını kaçırıp hücrelere hapsederek gelini yapmaya çalışan psikopat bir katilimizi durduracak tek kişi tabi ki Do Bong-Soon. Bu olaylar fazla gerdi. Ama dizinin akışını bozmadan ilerlemesi idare edilebilirdi.

Strong Woman Do Bong-Soon-2
Strong Woman Do Bong-Soon-2

Strong Woman Do Bong-Soon Yorum

Oyunculuklar, senaryo dizinin genel havası çok iyiydi. Özellikle Bong Soon ve An Min Hyuk’un sahneleri o kadar mükemmeldi. Diziyi bu kadar arşa çıkaran kesinlikle bu çiftin kimyalarının birbiriyle bu kadar uyumlu olmasıydı. Dizinin finali gerçekten güzeldi. Aksiyonu, gerilimi ve romantikliği görebileceğiniz tatlı zaman geçirten bir diziydi. Dizi de ki mafyalı sahneler bazen çok sıkıcıydı bazense de eğlenceliydi.

Başrol kızımızın ufak tefek olmasının ve bu kadar büyük bir güce sahip olma tezatlığı ayrı bir güzel olmuş. Dizi romantik komedi ve fantastik türüne sahip ama içinde fazlaca gizem ve gerilimi fazlaca barındırıyor. Böyle olunca dizimiz sürükleyici bir hal almıştı. Bu tatlı diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Kore dizi önerim: I’m Not a Robot

Strong Woman Do Bong-Soon Fragmanı

Strong Woman Do Bong-Soon Fragman

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir