En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. The K2 Oyuncuları ve Konusu

The K2 Oyuncuları ve Konusu

Merve Merve -
653 0
The K2 konusu

2016 Kore dizilerinden olan The K2, dram, romantik, aksiyon türünde çekilmiş ve 16 bölünden oluşmaktadır. The K2 Oyuncuları arasında ; Ji Chang-Wook, Im Yoon Ah, Song Yun-Ah, Cho Seong-Ha, Lee Jung-Jin, Shin Dong-mi gibi önemli isimler yer alıyor. The K2, sürükleyici bir Kore aksiyon ve gerilim dizisidir.

The K2 Oyuncuları

The K2 oyuncuları
The K2 oyuncuları

Ji Chang Wook: Kim Je-Ha karakterini canlandırmaktadır. Irak’ta paralı asker olarak görev alan Kim Je Ha, kendi sevdiği kızı öldürme suçuyla iftiraya uğrayınca tüm dünyada İnterpol tarafından aranan biri olmuştur. Kim Je-Ha artık kaçak olarak yaşamaya başlar. O vatanını savunan bir askerken artık, bu yaşadıklarının intikamını alması gereklidir. Barcelona’da bir kızla karşılaşır ve bu kız hayatının seyrini değiştirecektir. Savunma teknikleri konusunda oldukça başarılıdır.

the k2 oyuncuları-1
the k2 oyuncuları-1

Im Yoon Ah: Go Anna karakterini canlandırmaktadır. Go Anna’nın babası bir milletvekilidir ve kızını ve başkan adayıdır ve kızını herkesten gizlemektedir. Go Anna, kendi evinde hapis hayatı yaşar. Hep bir kaçış planı içinde olan Go Anna, bir gün bunu başarır. Kim Je-Ha ile yolları ilk kez bu kaçışı sırasında karşılaşır.

the k2 oyuncuları-2
the k2 oyuncuları-2

Song Yun-Ah: Choi Yoo-Jin karakterini canlandırmaktadır. Choi Yoo-Jin, güçlü bir aileden gelmektedir. Go Anna’nın üvey annesidir. Arkası güçlü olan bu kadın kocasını başkan yapmak için kullanmak ister. Kim Je-Ha ile tanıştıktan sonra onu koruma olarak eve almasıyla dizimiz farklı bir yön alır.

Cho Seong-Ha: Go Anna’nın babası olan Jang See-Jun karakterini canlandırmaktadır. Hırslı bir siyasetçidir ve kendisini hep daha üst makamlarda görmek ister. Güçlü karısı sayesinde bir şeyleri başarmaya daha yakın olduğu için karısının sözünden çıkmamaya çalışır.

The K2 Konusu

Irak’ta paralı asker olarak görev alan Kim Je Ha, kendi sevdiği kızı öldürme suçuyla iftiraya uğrayınca tüm dünyada İnterpol tarafından aranan bir kaçağa dönüşür. Kore’ye geri dönüp sessiz ve gizli bir hayat yaşar. Bir gün yaptığı bir iş sırasında görmemesi gereken bir şey görür, başkan adayı Jang Se Joon’un bir skandalına şahit olmuştur.

Bu skandalı gördüğü için hayatı başka bir yöne doğru gelişir. Artık Jang Se Joon’un başkan olması için her şeyini ortaya koyan eşi Choi Yoo Jin’in hedefi haline gelmiştir. Bazı olaylar sonucu Kim Je Ha özgürlüğü karşılığında Choi Yoo Jin için çalışmayı kabul eder. Ona verilen görevi Jang Se Joon’un halktan gizlenen kızı Go An Na’yı korumaktır.

the k2 konusu-1
the k2 konusu-1

Kim Je-Ha ile kızımız Go Anna daha önceden tanışmışlardır hayat onları bu şekilde bir daha karşılaştırmıştır. Barcelona da ki karşılaşmalarında Kim Je-Ha, Go Anna’yı kovalayan adamlardan kaçmasına yardımcı olmuştur. İkisi de Kore’ye döndüğünde tekrar karşılaşacaklarını asla tahmin edemezlerdi.

the k2-Ji Chang-Wook
the k2-Ji Chang-Wook

Choi Yoo-Jin, ülkenin güçlü isimlerindendir ve aynı zamanda da milletvekilinin karısıdır, Kim Je-Ha’dan üvey kızının koruması olmasını ister. Belirli sebeplerden dolayı bunu kabul eden Kim Je-Ha o kadın sayesinde ona iftira atanlardan intikam alacaktır.

Kadının yanında çalışmaya başlayan Kim Je-Ha milletvekilinin kızını korumakla görevlendirilmiştir. Kız onun daha önce Barcelona’da karşılaştığı kişidir. Hikayemiz tam olarak burada başlar ve Kim Je-Ha hem kızı korur hem de kendi intikamının peşinden gider. Daha sonra ikilimz birbirinden hoşlanmaya başalar.

The K2 Yorum

Evet The K2 tam olarak bir Kore aksiyon türünde bir diziydi. Aksiyon sahneleri hiç bitmeyen aralara serpiştirilmiş bir dizi izledik. Ji Chang Wook‘a ve Ji Chang Wook dizilerine aşık biri olarak bu diziyi yayınlandığı dönem izlemiştim. Onu Romantik komedilerde daha çok seviyorum bu doğru ama o kesinlikle aksiyonu da çok iyi beceriyor. Dövüş sahneleri konusunda Kore’nin en iyilerinden.

The K2 konusuyla, müzikleriyle, dövüş sahneleriyle, oyunculularıyla kesinlikle 2016’nın en iyi Kore dizilerinden birisiydi. Bu dizi bitmesine üzüldüğüm nadir dizilerden biri oldu. Dizinin karakterleri kesinlikle rollerinde çok iyi oturmuştur.

Dizinin kötü rolünde ki oyuncular da o kadar iyi oynamışlar ki her birinden ayrı ayrı nefret edebilirsiniz. Dizinin güzel bir finali vardı. İzlenmeye değer bir dizi kesinlikle herkese tavsiye ederim özellikle aksiyon severlere..

the k2 oyuncuları-3
the k2 oyuncuları-3

Kore dizi önerisi: Why Secretary Kim dizi hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

The K2 Fragmanı

The K2 Fragman
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir