En İyi Kore Dizileri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kore Dizileri
  4. »
  5. Are You Human? Konusu-Oyuncuları

Are You Human? Konusu-Oyuncuları

Merve Merve -
547 0
are-you-human-kapak

2018 Kore dizilerinden olan Are You Human? konusu, Are You Human? oyuncuları hakkında tanıtım ve inceleme yazıma hoş geldiniz. Fantastik türünde olan bu dizi 18 bölümden oluşmaktadır. Are You Human başrollerinde Seo Kang Joon ile Gong Seung Yoon bulunuyor. Bu dizi hem Are You Human too? hem de Are You Human? olarak bilinmektedir.

Are You Human? Oyuncuları

Are You Human? Oyuncuları
Are You Human? Oyuncuları

Seo Kang Joon: Zengin bir iş adamının oğlu Nam Shin ve robot olan Nam Shin olmak üzere dizinin iki karakterini canlandırmaktadır. Nam Shin zengin bir varistir. Babası o küçükken vefat emiştir, dedesi ise onu tehditle annesinden ayırmıştır. Annesiz, sevgisiz bir şekilde dedesi ile birlikte büyümüştür. Bir gün, gizlice Çek Cumhuriyeti’ne gitmiştir ve büyük bir kaza geçirmiş ve bunun sonucu komaya girmiştir.

Yerine robotu Nam Shin 3 geçmiştir. Uyandığında kendisinin yerine geçen bir robotun çok sevilmesi egosunu incitmiştir beyimizin. Bu yüzden Nam Shin 3 ile çok uğraşacak, onu çok küçümseyecektir. Nam Shin 3 ise tamamen sevilmeye, sevmeye programlanmış pamuk şeker gibi bir robottur. Nam Shin’in yerine geçince bol düşmanı olacaktır. Bu yüzden koruması Kang So Bong ona çok destek olacak, hep yanında olacaktır ve böylece aşk başlayacaktır.

Are You Human? Oyuncuları-1
Are You Human? Oyuncuları-1

Gong Seung Yeon: Dizimizin baş kahramanı robot Nam Shin’in koruması olan Kang So Bong karakterini canlandırmaktadır. Robot Nam Shin’in çok düşmanı olduğu için onun korunmaya ihtiyacı vardır ve bu görev Kang So Bong’a verilmiştir. Eski bir dövüşçü olan Kang So Bong, bir maç sırasında sakatlanmıştır ve bundan dolayı dövüş sanatlarını bırakmak zorunda kalmıştır. Koruma olarak görev yapmaktadır, daha sonra robot olduğunu bilmediği Nam Shin 3’ün korumalığını yapacaktır.

Are You Human? Oyuncuları-2
Are You Human? Oyuncuları-2

Kim Sung-Ryung: Nam Shin’in annesi olan Doktor Oh Ro-ra karakterini canlandırmaktadır. Çok başarılı bir bilim adamıdır ve istihbarat alanında uzmandır. kayınpederi oğlu ile onu zorla ayırmıştır. Çek Cumhuriyeti’ne yerleşen Oh Ro-ra oğlunun özlemine dayanamaz ve robotunu yapmaya çalışır. İlk zamanlar çok olumlu gelişmeler olmasa da uzun süre sonra istediğini elde etmiş ve oğlu Nam Shin’in aynısı bir robot yapmıştır. Nam Shin büyüdükçe yani, çocuk, ergen ve yetişkin olmak üzere 3 tane robotunu yapmıştır.

Are You Human? Oyuncuları-3
Are You Human? Oyuncuları-3

Lee Joon Hyuk: Nam Shin’in arkadaşı ve sekreteri olan Ji Young Hoon karakterini canlandırmaktadır. Nam Shin komaya girdiği için yerinin dolması gerekir. Bu yüzden Nam Shin 3’ün sürekli yanında olarak, ona yardım eder. İlk başlarda robot olduğu için Nam Shin 3’e soğuk ve duygusuz davranmıştır. Ama zamanla ona fazlasıyla ısınmış, aralarında bir bağ oluşmuştur.

Are You Human? Konusu

Are You Human? Konusu kısaca şöyledir; Nam Shin’in annesi oğlundan 20 yıldır uzak kalmak zorunda kaldığı için onu çok özlemektedir. Kendisi bir zeka yapay uzmanıdır. Annemiz yani Doktor Oh Laura ona olan özlemini gidermek için tıpkı oğlu Nam Shin’e benzeyen bir robot yapar. Bu robottan bugüne kadar 3 tane yapmıştır. Nam Shin büyüdükçe değiştikçe yeni hallerinin aynısı olan robotlar yapmıştır. Son yaptığı robotun adı Nam Shin III’tür.

Nam Shin, bir gün gizlice annesini görmek için Çek Cumhuriyeti’ne gitmiştir ve büyük bir kaza geçirmiş ve bunun sonucu komaya girmiştir. Bu kaza sonucu komaya girmesi üzerine şirketin işlerini yürütmesi için Nam Shin III’nin bir süreliğine onun yerine geçmesine karar verilir.

Böylece Nam Shin III ilk defa insanların içine gerçekten karışmaya, onları tanımaya ve kimliğini bulmaya başlar. Dizi bir insanmış gibi davranan robot Nam Shin 3 ve koruması Kang So Bong’un etrafında dönecektir. Are You Human konusu, senaryosu kısaca böyledir.

Are You Human? Oyuncuları-4
Are You Human? Oyuncuları-4

Are You Human? Yorum

Ben normalde bilim kurgu ve fantastik dizileri pek sevmem ama Koreliler öyle güzel dizi yapıyor ki, bu türleri bile sevdiriyorlar. Çünkü adamlar güzel sevmeyi biliyor. Robotun insana olan aşkına bile inandırıyorlar sizi.

Asla sıkılmadan izleyebileceğiniz mükemmel bir dizi. Konunun işlenişi harikaydı, senaryosu abartılı değildi, çekim ve oyuncu kalitesiydi çok tadında bir bilim kurgu dizisiydi. Ben diziyi genel anlamda çok sevdim. Are You Human konusu o kadar güzeldi ki bu tarz konuları sevenlerin asla kaçırmaması gereken bir dizi.

Are You Human? Oyuncuları-5
Are You Human? Oyuncuları-5

Seo Kang Joon‘un oyunculuğuna asla bir şey diyemem mükemmeldi, dizi de iki ayrı karakter olan Nam Shin ve robot Nam Shin çok ayrı iki karakteri canlandırmıştı. Are you human cast ekibi çok başarılıydı.

Are You Human? Konusu ilginizi çektiyse: My Holo Love dizisi de dikkatinizi çekebilir.

Are You Human? Oyuncularından biri olan Seo Kang Joon‘un sevdiğim dizilerden biri olan Cheese In the Trap hakkında detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Are You Human? Fragmanı

Are You Human? Fragmanı
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir